چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

احمدسیبویه

انتخاب همسر (کلید اول)

 

اهمیت یادگیری:

یکی از مهارت های لازم برای هر انسانی ، این مهارت است چرا که می خواهد با همسر خود زندگی ابدی تشکیل دهد و می خواهد آن همسر ، پدر و یا مادر فرزندانش باشد و همچنین این موضوع نه تنها برای جوانان لازم و ضروری است بلکه برای پدران و مادران ، مربیان و معلمان و یا مشاورین لازم است.

با این وجود مدیر مجتمع قضائی خانواده در گزارشش گفت: ۸۵٪ طلاق در کشور توسط زنان اعلام شده است که این بر می گردد به نحوه انتخاب و سهل انگاری در آن .

 

  


کلید اول: انتخاب خویش قبل از انتخاب همسر


 

یکی از مشکلات اصلی دختر خانم ها و آقاپسر ها این است که هنوز خودش را انتخاب نکرده است ، هنوز هدفش و مسیرش مشخص نیست ، هنوز استعداد خاصی را در خود پیدا نکرده است و هنوز مسئولیتی را درست تجربه نکرده است ...

سوال از جوانان عزیز:

دل خوشی شما از زندگی چیست ؟

بهانه نفس کشیدن شما در دنیا چیست ؟

هدف زندگی : چیزی که زندگی انسان را تفسیر و مدیریت می کند  یعنی اول اینکه انسان به امید آن زندگی می کند و ثانیا نحوه زندگی کردن تا رسیدن صحیح به مقصد را می آموزد.

وقتی انسان هدف زندگی اش مشخص نیست نمی تواند مطابق هدف نداشته اش زن بگیرد و در نتیجه بدون هدف انتخاب کرده است ، به عبارت دیگر با عدم تفاهم ازدواج کرده است و این باعث بروز اختلافات میان زوجین می شود به عنوان مثال شما ببینید دو نفری که در هدف متفاوت هستند چه مشکلاتی برایشان رخ می دهد:

یکی دل خوشی اش حرف مردم و رضایت اطرافیان است و دیگری هدفش جلب رضایت خداوند است ، با هم ازدواج می کنند و در موقعیتی مثلا به مجلس عروسی دعوت می شوند که گناه در آن است ،‌آنکه دل خوشی اش حرف مردم است می گوید : باید برویم ... پس فامیل چه می گویند ؟ ...  و آنکه دل خوشی اش خدا است می گوید : خدا به چنین مجلسی راضی نیست ...

آن یکی می گوید: یک شب هزار شب نمی شود ....  و آن یکی در جواب می گوید : رفتن همان و به گناه آلوده شدن همان ....  

اگر هدف ما بعد از ازدواج مشخص شود ، برای زندگی خیلی خطرناک است  ... این همان ثبات شخصیت است که باید قبل از ازدواج کسب کنیم.

 

حقوق این وبسایت متعلق به حجت الاسلام احمد سیبویه می باشد.